GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ / Padişah 2. Abdülhamit 25. YılCülus Töreni Marşı. Osmanlı-Ottomane Music

0
1056

MARŞ-I ALİ Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid 25. Yıldönümü Kutlama Merasimi İçin Yapılan ve Hediye Edilen Piyano Marşı.

Sultan 2. Abdulhamit Han için Osmanlı Ulusal Marşı Solo Piyano ile.
Türk Osmanlı Hanedanları – Osmanlı Devleti Saray Klasik Batı Müzikleri
Genç Osmanlı Piyanist Güneş Yakartepe, “GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıldönümü İçin Yapılan Marş Piyano Solo” Eserini Piyano ile Solo çaldı.
Arka Perde Sinevizyon ile Abdülhamit Han Eserlerinden Görüntüler Eşlik etti.
Sultan 2. Abdülhamit için, Osmanlı Musiki Marşları; ” Osmanlı Sarayı Müziği Piyano Solo Serisi: 3
Genç Osmanlı Piyanist Beğeni, Destek ve Güzel Yorumlarınızı Bekler.

GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ SULTAN 2. ABDÜLHAMİD 25. YILDÖNÜMÜ HAKKINDA BİLGİLER

Grande marche = Marş-ı Ali, Güfte “Ey padişah-ı kâmkâr / Ey şehriyar-ı namdar”,
Başlık: Grande marche = Marş-ı Ali, Güfte “Ey padişah-ı kâmkâr / Ey şehriyar-ı namdar”,
Dil: French
Genel Not: Son sayfada güftesi de vardır. İthaf: Très humblement dédiée sa Majeste Imperiale le Sultan Abdul Hamid Han. Empereur dés Ottomans.

Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yıl dönümü için yurt içi ve yurt dışından değerli hediyeler Osmanlı devletine Gönderilmiştir.
Bu Hediyelere Sultan II. Abdülhamid’in Yirmi Beşinci Yıl Cülus Hediyeleri olarak ifade edebiliriz.
Bu değerli maddi kıymetli hediyelerin yanında Onun için Güfte de içeren bir Piano Marşı vardır.
Grande Marche Marş-ı Ali Sultan 2. Abdülhamid Han Marşı Piyano Solo 25. Yıldönümü İçin Yapılan Marş (Güftesi Mevcuttur).
Genç Pianistimiz bu eseri size yorumlamıştır.
Cülus: Osmanlı Devleti’nde padişah tahta çıkınca yapılan törene verilen ad.

“Sultan II. Abdülhamid’in 25. Cülus Hediyeleri” başlıklı bir sergi düzenlenmiştir.

Yıldız Sarayı Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen bu sergide, Bakanlığımıza bağlı Topkapı Sarayı Müzesi ile Yıldız Sarayı Müzeleri envanterlerine kayıtlı, aralarında III. Ahmet Çeşmesi Maketi, Gondol, Şahi Top Modeli, Hamidiye Cami Anahtarı, Padişah Portlerinin yer aldığı 32 adet fincan, Murassa Abanoz Baston ve Gemi Maketi’nin yanı sıra Gümüş Vazolar, Tuvalet Aynası ve Bakım Seti Çekmecesi gibi eserlerin de bulunduğu toplam 49 adet kültür varlığının yer alacağı sergide Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılında verilen armağanlar ilk kez bir arada teşhir edilmiştir.

GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ / Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıl-Cülus Töreni Marşı. Osmanlı-Ottoman Music


Osmanlı Sarayları arasında en son örneği oluşturan Yıldız Sarayı’nda, Hasbahçe içerisinde, Küçük Mabeyn Köşkü’ne bitişik tek katlı ve tek mekanlı bir yapı olan ve Art Nouevau akımının en güzel örneklerinden birini teşkil eden Kaskat Köşk’ünün restorasyonu geçtiğimiz yıllarda tamamlanmış olup köşkün kapıları bu sergi vesilesiyle ilk kez ziyaretçilere açılmış ve büyük ilgi görmüştür.
Abdülhamid Han’ın tahtta olduğu yıllar sanattan mimariye, askeriyeden eğitime kadar her alanda yenilikler ve reformlarla tanışık olduğumuz bir dönemdir.
Yıldız Sarayı Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen sergide, Topkapı Sarayı Müzesi ile Yıldız Sarayı Müzeleri envanterlerine kayıtlı, aralarında III. Ahmet Çeşmesi maketi, gondol, şahi top modeli, Hamidiye Cami anahtarı gibi eserlerin de bulunduğu toplam 49 kültür varlığı sergilenmiştir.
Sultan II. Abdülhamit’in tahta çıkışı 25. yıl dönümü gönderilen değerli hediyelerin sergilendiği Sultan II. Abdülhamid’in Cülus Hediyeleri Sergisi, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katıldığı törenle kapılarını açmıştır.
Ve çok beğenişmiştir.
25. Yıl Cülus Törenleri siyasi, sosyal ve ekonomik sonuçları ile birlikte tüm dünyada geniş yankı uyandırmış, Sultan II. Abdülhamid’in ve Osmanlı İmparatorluğu’nun gücü, bir kez daha ulusal ve uluslararası platformda onaylanmıştır.
GRANDE MARCHE – MARŞ-I ALİ, Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıl Marşı GRANDE MARCHE / MARŞ-I ALİ Sultan 2. Abdülhamid 25. Yıl Marşı Yıl Dönümü İçin Yapılan Marş Piyano Solo Güftesi Vardır.

Ottoman Empire Music March, Fransızca: Ottomane Musique, Almanca: Osmanische Musik Marche, İtalyanca; Ottomano Musica İnno, İspanyolca; Otomano Música himno
Grande Marche Marş-I Ali Sultan Abdülhamid Ottoman Empire Music, Ottomane Musique Klasik Osmanlı Türk Müziği Musikisi, Piyano Osmanische Musik Tarihi Büyük Devlet Ulusal Milli Marş Sultan Abdulhamit En Güzel Marşlar Mızıkayı Hümayun Bando Müzikal Grup Piyano Solo
MİLLİ – ULUSAL MARŞ: İngilizce: Ottoman National Anthem March,

Marş-ı Ali/Osmanlı Bahriye-Deniz Marşı GRANDE MARCHE Beste; Şehzade Burhaneddin Ottoman Empire Music

CEVAP VER