Hicaz Sirto, Beste: Sultan Abdülaziz, Piyano Kanun Keman, Klasik Türk Osmanlı Müziği, Ottoman Music

0
1956

Hicaz Sirto, Bestekar Sultan Abdülaziz, Piyano Kanun Keman Solist, Klasik Türk Musikisi-Müziği, En Güzel Şarkılar.

Enstrümantal Saz Eseri-Semaisi Osmanlı En Güzel Fon Müzik. Ottoman Music Konseri

En Güzel Osmanlı Sultani Bestelerini Komalı Piyano ve Türk Müziği Sazları (Kanun ve Keman) ile Hiç Dinlediniz mi?
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, ” Hicaz Sirto, Sultan Abdülaziz Bestesi” Eserini Kuyruklu Komalı Piyano ile İcra Etti. Keman ve Kanun Eşlik Etti.
Konserde Klasik Batı Müziğinden Popüler Popüler Müziğe Kadar, Klasik Türk Musikisi, Osmanlı Musikisi, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Yeşilçam Film ve Yabancı Sinema Müzikleri, Dizi Jenerik Müzikleri Olmak Üzere Çok Geniş Bir Yelpazede Yaklaşık 1,5 Saatlik Bir Performans Hedeflenmiştir.
Güneş Yakartepe; Türk Sanat, Halk ve Klasik Müziği Eserlerini Piyano ile Çalma Fikri Nasıl Doğdu.
Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında, Klasik Batı Müziği Piyano eğitimi alan Güneş Yakartepe, Türk Müziği Şarkı ve Türkülerimize ilgisi nedeniyle, 15 yaşında iken Türkiye’mizin Güzel Şarkı ve Türkülerimizi Piyanoya uyarlama hedef seçmiştir. Türkü ve Şarkılarımızın Piyano Düzenlemelerini yaparak notalarını yazmaya başlamıştır
Bu İlginç Program, Türkiye’de İlk Defa Bu Konserde Denenmiş Olup Seyirciden Çok Olumlu Tepkiler Almıştır.
Bu Sayede Konser Her Yaştan, Her Yöreden, Her Karakterden İzleyiciyi Kucaklamak fırsatı Doğmuştur. Böylece Repartuar Salonun Tümüne Hitap Etme Şansı Yakalamıştır.
Bu Türk Müziği Eserinin, Piyano Nota Düzenlemesi; Konservatuvar Kompozisyon Öğrencisi, Güneş Yakartepe Tarafından Yapılmıştır.
Komalı Piyano ve Türk Müziği Sazları (Kanun ve Keman) Her Telden Eserler, Türküler ve Şarkılar Konseri
Genç Piyanist Güneş Yakartepe, 18 Yaş Konserleri (2015).
Piyanist Güneş Yakartepe, Piyano ile Canlı Konserler Serisi No: 10
Genç Piyanist: Güneş Yakartepe (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Piyano Bölümü)
Eleştiri ve Güzel Yorumlarınızı Bekliyorum. Sevgi ve Saygılarımla…
HİCAZ SİRTO, BESTE SULTAN ABDÜLAZİZ BİLGİLERİ, VİDEOLARI
Bugün çok sevilen ve oynanan Aziziye Sirto(Hicaz Sirto) oyununun ezgisi Sultan Abdulaziz ’e aittir. Rumlarda da bu oyun Azizies Sirtos olarak adlandırılmıştır.
Hicaz Sirto
Beste: Sultan Abdülaziz
Makam: Hicaz
Usûl: Sofyan
Sultan Abdülaziz’in Hicaz Sirtosu Neşeli ve Kıvrak Nağmelere Sahip Olmasına Rağmen Vakarı Ve Mağrurluğu İle İnsanı Çok Derinden Etkiler.
Bu Eserin, Daha Doğrusu Abdülaziz’in Bir Derdi Var Ve Bu Derdi Bize Keyifli Keyifli Anlatıyor.
SİRTO NEDİR? SİRTO HAKKINDA BİLGİLER
Sirto (Syrtos, Sirtos, Syrto), Yunanca Yunanistan’ın ulusal dansı ve müziği olarak bilinir.
Sirto tüm Yunanlar tarafından farklı formlarda yapılır. Sirto kelimesi Yunancada sürüklemek, kaydırmak kelimesinden gelmektedir. 2/4 ya da 4/4 ritime sahiptir.
Sirtolar Kıbrıs’ta çok sevilen oyun türleri arasında yer almaktadır.
“ Sirto “ sözcüğü, Türkçe bir sözcük olmasa da ezgilerinde ve hareketlerinde Türk motifleri açıkca görünmektedir.
Sirto oyunlarının her birirnin ayrı ayrı isimleri vardır
Hicaz Sirto, Besteci: Sultan Abdülaziz,Abdul Abdulaziz Abdül Abdülaziz Askeri Aziz Bando Beste Bestekarlar Büyük Composer Ders Devleti Dolmabahçe Empire En Enstrümantal Eseri Eserleri Etkiler Eğitim Fon Genç Güzel Han Hanedan Hareketli Havaları Hicaz Hicazkar His HİCAZ Imperial Kanal Kanun Keman Klasik Klasikler Konseri Kral Kıvrak Majesty Marş Milli Mp4 Music Musikisi Müzik Müziği Nağme Neşe Neşeli Osmanlı Osmanlılar Ottoman Padişah Padişahı Peşrev Piyanist Piyano Sarayı Saz Semaisi Sirto Sirtosu Solist Sound Soy Sultan Sultani Sultanı SİRTO Tarihi Topkapı Turkish Türk Usül Videolar Yaşam Yorum İmparatoru Şarkılar

Abdul, Abdulaziz, Abdül, Abdülaziz, Askeri, Aziz, Bando, Beste, Bestekarlar, Büyük, Composer, Ders, Devleti, Dolmabahçe, Empire, En, Enstrümantal, Eseri, Eserleri, Etkiler, Eğitim, Fon, Genç, Güzel, Han, Hanedan, Hareketli, Havaları, Hicaz, Hicazkar, His, HİCAZ, Imperial, Kanal, Kanun, Keman, Klasik, Klasikler, Konseri, Kral, Kıvrak, Majesty, Marş, Milli, Mp4, Music, Musikisi, Müzik, Müziği, Nağme, Neşe, Neşeli, Osmanlı, Osmanlılar, Ottoman, Padişah, Padişahı, Peşrev, Piyanist, Piyano, Sarayı, Saz, Semaisi, Sirto, Sirtosu, Solist, Sound, Soy, Sultan, Sultani, Sultanı, SİRTO, Tarihi, Topkapı, Turkish, Türk, Usül, Videolar, Yaşam, Yorum, İmparatoru, Şarkılar,

CEVAP VER